Menü Kapat

Aksaz Kur’an Kursundan Görkemli Kapanış Programı

Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Aksaz İhtiyaç Odaklı Yetişkinler Kur’an Kursunda eğitim gören 46 kursiyer için yılsonu kapanış programı düzenlendi.

Simav Belediyesi Yeni Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın eşi Hacer Demirtaş, Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak, Simav İlçe Müftüsü Hasan Serçe’nin Eşi Sevda Serçe, Simav İlçe Müftü Vekili Feyzullah Küçükçakır, Simav İlçe Müftülüğü Vaizesi Zeynep Öztürk, Kur’an Kursu Öğreticileri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın eşi Hacer Demirtaş ve Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak’ın onur konuğu olarak katıldığı hatim programı Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Tövbe İstiğfar duasıyla devam eden Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Aksaz Kur’an Kursu Öğreticisi Kader Binbir ve kursiyerleri tarafından hazırlanan hatim programının açılış konuşmasını Simav İlçe Müftü Vekili Feyzullah Küçükçakır yaptı.

Açılış konuşmasına programının düzenlenmesinde ve hazırlanmasında emek veren Aksaz Kur’an Kursu Öğreticisi Kader Binbir ve kursiyerlerine teşekkür ile başlayan Müftü Vekili Feyzullah Küçükçakır yaptığı konuşmada; “Öncelikle Aksaz Kur’an Kursu Öğreticisi Kader Binbir’e ve Aksaz Kur’an Kursu kursiyerlerine böyle güzel bir programda bizleri bir araya getirdikleri için teşekkür ederim. Simav İlçe Müftülüğü olarak bizler böyle güzel programlar hazırlayan öğreticilerimizle ve kursiyerlerimizle gurur duyuyoruz. Müftülük olarak güzel ve iyi işler yaptığımızı görüyoruz. Simav Müftülüğümüze bağlı bu sene yetişkinlere yönelik 37 Kur’an Kursumuz ve yaklaşık 900’e yakın öğrencimiz bulunmaktadır. Kurslarımızdaki bu sayının her geçen yıl daha da artmasını temenni ederek, Kur’an Kurslarımızda eğitim gören gönlü Kur’an sevdasıyla dolu kursiyerlerimize ve öğreticilerimize gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Programa onur konuğu olarak katılan Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak İlim öğrenmenin öneminden bahsederek yaptığı konuşmada, “İlk emri “OKU” diyen bir dinin mensuplarıyız. İlim bilmek ve öğrenmek insanın hayata bakışını ve anlayışını değiştirir. İlimle meşgul olan insana Allah cennetin yolunu kolaylaştırır. Kadınlarımızın eğitimini ve kadınlarımızın ilimle meşgul olmalarını Peygamber Efendimiz çok önemsemiştir. Peygamber efendimiz Kadınların ilimle meşgul olmasını teşvik etmiştir. Hz. Aişe annemiz ilmiyle ön plana çıkmış Kadın Müftü annemizdir. Hz. Aişe annemiz örnek almamız gereken bir annemizdir. Bugün burada Kur’an Kursu kursiyerlerimiz Hz. Aişe annemizi örnek alarak ilim için yola çıkmış ve öğrendiklerini bizlerle paylaşmak için buradalar. İlim için yola çıkanlara Melekler rahmet kanatlarını gererler, yer ve gök ehli, yuvalarındaki karıncalar hatta sudaki balıklar bile ilim yolcusuna dua eder. Kur’an Kurslarımızın büyük bir bölümünü kız çocuklarımız ve kadınlarımız oluşturmaktadır. Müftülüklerimize bağlı Kur’an Kurslarımızda 4 yaşından 85 yaşına kadar her bireye eğitim veriyoruz. İlimi bilmek ve öğrenmek için yola çıkan Aksaz Kur’an Kursu kursiyer kadınlarımızı ve öğreticileri Kader Binbir hocamızı hazırladıkları bu güzel program için tebrik ediyorum” dedi.

Öğrenilen dualar ve ilahiler ile devam eden hatim programında kursiyerler okudukları şiirler ve dualarla salonu dolduran konuklara duygusal anlar yaşattı ve büyük alkış aldı.

Dualar, ilahiler ve şiirlerle devam eden programda Aksaz Kur’an Kursu kursiyerlerinden ‘40 Hadis’i ezberleyen üç kursiyere Kütahya İl Müftüsü Eşi Hacer Demirtaş, Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak ve Simav İlçe Müftüsü Eşi Sevda Serçe tarafından para ödülü takdim edildi.

Aksaz Kur’an Kursunda 46 kursiyerden 40 Hadisi ezbere okuyan birinci Pakize Kurt’a 1000 TL, ikinci Şahnur Esen’e 750 TL, üçüncü olan Teslime Kurum’a da 500 TL para ödülü verildi.

Aksaz Kur’an Kursu Öğreticisi Kader Binbir ve Kursiyerleri tarafından hazırlanan program dua ile sona erdi. Program sonunda davetlilere Simav İlçe Müftülüğü tarafından pilav ayran ikram edildi.