Menü Kapat

İYİ’LER DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTU

Meral Akşener’in liderliğini yaptığı İYİ Parti’nin Simav İlçe Başkanlığı, Çitgöl Belediyesinin Çitgöl Kaplıcalarındaki Koçman Restoran’da düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde bir araya gelirken Cumhur İttifakının her an açıklamasını bekledikleri seçime hazır oldukları mesajlarını verdi.

İYİ Parti Simav İlçe Başkanlığı’nın yapılan ilçe kongresi ve yönetimde yeni bir yapılanmayla görev dağılımının gerçekleşmesinin ardından yeni bir döneme geçildiğini gösteren dayanışma yemeğine yaklaşık 150 partili bay ve bayan üyelerin katıldığı gözlendi. Koçman Restoran’daki buluşmaya gelen partilileri İYİ Parti İlçe Başkanı Zeki Erdinç, yönetim kurulu üyeleri başkan yardımcısı Ramazan İlgün, ilçe sekreteri Mürsel Yıldıztekin ve basın sözcüsü Aydın Bedir kapıda karşıladı.

İYİ Parti Simav yöneticilerinin masaları tek tek dolaşarak hoş geldiniz dileklerini sunmasının ardından samimi bir havada ve mütevazı bir mönüye bağlı kalınarak yenen akşam yemeği sonunda partililerine kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Zeki Erdinç, birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğine iştirak eden yönetim kurulu üyelerine, partisinin belde başkanlarına ve parti üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Bugünden itibaren yeni bir yol haritasıyla güne başladıklarını, her İYİ Partili’nin gözlerinin Hazine ve Maliye Bakanı Nebatinin sözünü ettiği gibi değil de her güne ve parlayarak doğan güneşe gülümseyerek ışıl ışıl baktığını ifade eden Erdinç, kendisiyle birlikte katılımcıları selamlayan İYİ Partili Himmet Bayram ve Mali Müşavir Mehmet Emin Baş’ı işaret ederek yapılacak ilk milletvekili seçiminde birisini Ankara’ya Meclis’e göndermek istediklerine dikkat çekti.

Daha sonra söz alan Simav’ın 1990’lı yıllarından bu yana ilçenin siyasi hayatında görevler üstlenen Himmet Bayram, salonu dolduran partililerini selamladıktan sonra şöyle konuştu; “Bu naçizane yemek, bir araya gelme, kaynaşma ve baskın bir seçime hazır olduğumuzu duyurma yemeğidir. Yapılacak seçimlerde günümüzdeki istenmeyen düzenden kurtulmak için İYİ’ler ve Millet İttifakının üyeleriyle hep birlikte ülkemizin bu ekonomik kaostan kurtulması, çiftçimizin, esnafımızın, çalışanlarımızın refaha kavuşması, tüm emeklilerin de gelir düzeyinin istenen seviyeye yükseltilmesi için elimizden gelen çabaları başta genel başkanımız Meral Akşener’le birlikte olarak, sizler, ülkemiz ve milletimiz için İYİ düşünenlerle birlikte bu düzenden kurtulacağız” dedi.

Sözlerinin sonunda İYİ Parti Simav olarak daha da güçlenmek için üye sayısının artırılması gerektiğine de vurgu yapan Bayram, İYİ Parti’den Simavlı bir ismin milletvekili adayı gösterilmesi için her üyenin yakınından, komşusundan en az 2 üye kazandırması gerektiğini anlattı.

Simav’a iki dönem Belediye Başkanı olarak hizmet vermiş Dr. Rıza Özdemir’in de yer aldığı buluşmada daha sonra İYİ Parti Simav’da hizmetlerde bulunmuş olan Simav’ın serbest muhasebeci ve mali müşavirlerinden Mehmet Emin Baş söz aldı. İyi Partinin 2017 yılında ilk kez kurulduğunu, Simav İlçe Başkanlığının da 2018 başında bir avuç İYİ’lerin bir araya gelinerek kurulduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Baş, “Bugün bu güzel topluluğu burada görmek bizlere şevk verdi. Katılımlarınızdan dolayı partimiz adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Yemekli buluşmanın son konuşmacısı ise İYİ Parti Simav İlçe Başkanlığı Sekreteri Mürsel Yıldıztekin oldu. Dayanışma yemeğine uzaktan, yakından gelen tüm İYİ’lere teşekkür eden Yıldıztekin, 27 Kasım 2022 Pazar günü yapılan ilçe kongresinin ardından gerçekleştirilen görev dağılımının ardından partililerle ilk kez bir araya gelindiğini kaydetti. Yıldıztekin; “Sadece yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile partimizin gelecek zaman içinde yapacağı çalışmalarda yanımızda olacak isimleri eşleriyle birlikte bu kaynaşma yemeğini, kişilerin birbiriyle tanışabilmesine vesile olması için düzenledik. İnşallah bundan sonra da oluşacak platformlarda bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.