Menü Kapat

ORMANLAR ÇÖPLÜK DEĞİLDİR!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen; “Orman Benim, Atıkları Toplar Yangını Önlerim” etkinliği Simav’da büyük ilgi gördü.

GENİŞ BİR KATILIM SAĞLANDI..

Simav Orman İşletme Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Simav Belediyesi tarafından işletilen 1450 rakımlı Gölcük Mesire Alanında hayata geçirilen “Orman Benim, Atıkları Toplar Yangını Önlerim” etkinliğine Simav Belediye Başkanı Kübra Tekel Aktulun, Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Vedat Taşdemir, Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kaçal, ilçenin kolluk amirleri, Simav Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, işletme müdürlüğünde görev yapan şefliklerin orman mühendis ve personelleri, Simav Müftüsü Hasan Serçe, Simav’a bağlı 6 beldenin belediye başkanları, fakülte ve yüksekokul personel ve öğrencileriyle Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

ORMANLAR HER CANLI İÇİN DE YAŞAM ALANI..

Gölcük mesire alanındaki pet şişe, kağıt, şişe ve çeşitli atıkların toplanarak poşetlere konduğu, mangal başları ve oturma alanlarının etrafındaki bazı çalı, çırpı, kozalak ve kırık dalların olası bir yangının birden büyümemesi için traktörlere yüklendiği etkinlikte yaşanabilir temiz bir ortam ve olası yangınların en çok piknik sonrası oluşturulan atıklar ve tamamen söndürülmeyen piknik ateşlerinden meydana geldiğine dikkat çekilerek ormanların çöplük değil her canlı için yaşam alanı olduğuna dikkat çekildi.

ORMAN BENİM VURGUSU..

Simav Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme araçlarının da hazır bulunmasıyla ormanların kontrol ve koruma altında olduğunun vurgulandığı etkinlikte “Milletçe bir oluyoruz. Orman yangınlarına karşı hep birlikte önlem alıyoruz. Orman yangınlarına karşı alınacak önlemler konusunda farkındalık oluşturarak ormanlarımızı sahiplenip  “Orman Benim” diyebiliyoruz” vurgusu yapıldı.