Menü Kapat

SELDEN ZARAR GÖREN ÜRETİCİLERE ZİYARET

Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner, “Devletimizin tüm birimleri sahada. Selin verdiği tahribatı gidermeye çalışıyor” dedi.

Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner, Pazar günü akşam  saatlerinde başlayan ve akşamın geç saatlerine kadar süren şiddetli sağanaktan zarar gören Yeşilköy, Gökçeler, Muradınlar köylerindeki çiftçileri ve Eynal bölgesindeki bazı seralarda zarar gören sera sahiplerini ziyaret etti.

Simav Ziraat Odası Başkanı Bütüner, Yeşilköy, Gökçeler, Muradınlar köylerinde selden zarar gören çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Başkan Bütüner, “Şiddetli sağanaktan dolayı bazı köylerimizde ve Eynal Sera bölgesinde ciddi zararlar var. Bunu sahayı gezince daha iyi anlıyoruz. Yağış daha çok tarım arazilerini etkilemiş durumda. Yollar ciddi bir şekilde tahrip olmuş. Köprüler aşınmış. Çok sayıda tarım arazisini, bağ evlerini ve bazı seraları sel basmış. Ama devletimizin tüm birimleri sahada selin verdiği tahribatı gidermeye çalışıyor. Simav Ziraat Odası Başkanlığı, Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DSİ Müdürlüğü ekipleri sahada canla başla çalışıyor. Simav Ziraat Odası olarak biz de çiftçilerimizin sorunlarını ilgili mercilere ileterek çözüm arıyoruz” dedi.