Menü Kapat

SİMAV-ÇİTGÖL’DE 20 YILLIK FUTBOL TURNUVASI 17 TAKIM, 350 FUTBOLCU ŞAMPİYONLUK İÇİN TER DÖKTÜ

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı en büyük belde olan Çitgöl’de yaklaşık 20 yıldır sürdürülen ve sadece Çitgöl nüfusuna kayıtlıların katıldığı futbol turnuvasının Kurban Bayramında başlayan sonuncusu önceki gün sona ererken turnuvadan 2 şampiyon takım çıktı.

Simav’ın 6 beldesinden birisi olan, kurutulmuş göl arazisinde yapılan tarım ve hayvancılıkla geçim sağlanan Çitgöl’de kitleleri peşinden koşturan futbol ise 7’den 70’e herkesin ilgi odağı ve tutkusu haline geldi. Beldenin başarılarıyla ünlü Çitgöl Sazlık Spor ve bu kulüpten yetişen ünlü futbolcuların futbola olan ilginin odak noktasını oluştururken, özellikle Ramazan ve Kurban bayramları döneminde Çitgöl Belediyesinin sponsorluğu ve önderliğinde düzenlenen belirli yaş gurupları arasındaki turnuvalar belde insanlarını Çitgöl Kaplıcaları bölgesinde bulunan açık ve kapalı futbol sahalarına topluyor.

2023 yılı Kurban Bayramı Futbol Turnuvası da geride kalan turnuvalar kadar büyük ilgi gördü. Çitgöl beldesinde yapılan duyurular sonrasında hem 35 yaş altındakiler hem de 35 yaş üstündeki futbol tutkunları için iki ayrı turnuva eş zamanlı olarak başlatıldı. Önceki gün sona eren her iki futbol turnuvasına ilişkin gazetemize konuşan 35 yaş üstü futbol turnuvasının şampiyonu olan Dikilitaşspor’un antrenörü Mustafa Girgin, “Yer aldığımız 35 yaş üstü gurubuna toplam 8 takım katıldı. 4’erli 2 gurubun yaptığı maçlar sonunda final oynamaya hak kazanırken güçlü rakibimiz Gölspor ile yaptığımız maçın normal süresi 2-2 sona erdi. Turnuva öncesi belirlenen kurallar çerçevesinde penaltı atışlarına geçildiğinde ise maçın kaderini her iki takımın kalecileri belirledi. Sonuçta da Dikilitaşspor olarak şampiyonluk kupasına uzanan taraf olduk. Futbolcularıma ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvaya bağlı olarak gerçekleştirilen 35 Yaş Altı Futbol Turnuvası için de açıklamalarda bulunan antrenör Girgin, “En fazla takım bu gurupta yer aldı. 9 takımın bulunduğu gurupta oynanan zorlu maçlar sonucunda Şafakspor ve Değirmenspor finale yükselirken şampiyonluk maçı hayli iddialı geçti. Şafakspor ve Değirmenspor’un maçın normal süresinde 2-2 berabere kalması, sonucun penaltılarla belirlenmesine yol açtı. Yapılan atışlarda 5-4 üstünlük sağlayan Şafakspor 35 Yaş Altı Futbol Turnuvasının şampiyonu oldu” ifadesinde bulundu.

Çitgöl beldesinde en çok kullanılan taşıdın bisiklet, en çok yapılan sporun futbol olduğunun altını da çizen Girgin, “Belde insanlarımızı birbirine kenetleyen, özellikle dini bayram günlerinde bir araya getiren de futboldur. Yaklaşık 20 yıldır sorunsuz bir şekilde sürdürülen turnuvaların mimarı ise Çitgöl Belediyesidir. Bu nedenle geçmiş ve günümüz belediye başkanlarına da teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.