Menü Kapat

SİMAV’A 5 YILDIZLI 1.500 YATAK KAPASİTELİ LÜKS OTEL GELİYOR

Hisar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şirin ve Hisar İnşaat CEO’su Haydar Durusoy, Simav Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu ve Simav Belediye Başkanı Adil Biçer’i makamlarında ziyaret ederek devam eden ve planlanan yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Yatırımla ilgili projeleri hakkında bilgi veren Cemal Şirin, Kapalı termal havuzun yanı sıra, açık havuz, özel aile hamamlarının yer alacağı lüks otelin, 2023 yılında açılmasını hedeflediklerini iletti.

İnşaatı devam eden Ramada Hotel Simav & Suites 5 yıldız, 190 standart oda, 80 suites, 250 suites daire ve toplamda 1.500 yatak kapasiteli olacak.

47.000 m² Kapalı alan, 13.500 m² Yeşil alana sahip otelde, çeşitli büyüklüklerde hamamlar, toplantı ve kongre salonlarının yanı sıra SPA, fitness, sauna, tuz odası, Türk hamamı, kapalı ve açık yüzme havuzları yer alacak.

Proje, otel ve sağlık merkezinin yanı başında bölgenin cazibe merkezi olacak, marka restoran, cafe, kıyafet markalarının da yer alacağı bir yerleşkeye ev sahipliği yapacak. Yatırımı Hisar İnşaat tarafından gerçekleştirilen karma yaşam projesi, 32 dönümlük bir arsa üzerine inşa ediliyor.

Simav’a 5 yıldızlı Ramada Otel ve Karma Yaşam Projesi kazandıracak olan iş insanı HİSAR İNŞAAT MİM. MÜH.OTO.BİLG.SİS.SAN.ve TİC.AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şirin, “Hisar İnşaat olarak biz; İnsanların hayatlarını daha mutlu kılacak, sosyal, verimli ve sürdürülebilir hale getiren mekânlar inşa ederek, müşterilerimiz ve toplum için değer yaratarak sürekli iyileştirme sağlıyoruz. Odak noktamız, planlama, tasarım, inşaat, pazarlama ve satış dahil olmak üzere sıfırdan anahtar teslim yaşam alanları yaratmak. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ticari ofisler, karma kullanımlı binalar, konut, ticari alan, eğitim, dağıtım ve lojistik, oteller ve eğlence mekânları projeleri gerçekleştiriyoruz.” diyerek, bu kapsamda içinde 5 yıldızlı Ramada Otelin de yer alacağı Karma Yaşam Projesi’nin bölgenin en büyük projesi olduğuna dikkat çekti.

Şirin ayrıca, toplam maliyeti 750 milyon TL olan projenin bölge turizmine, Simav’a büyük güç katacağını ve bölgeye sosyo ekonomik olarak canlılık getireceğine inandıklarını belirtti.