Menü Kapat

SİMAV’DA 3 GÜN KERMES, 3 GÜN KUR’AN ZİYAFETİ

Simav İlçe Müftülüğü olarak ikinci kez düzenlenip geleneksel hale getirilen Simav müftülüğü Kermes Şöleni, Kur’an ziyafetiyle başladı, Kur’an ziyafetiyle son buldu.

Türkiye’nin ünlü Kur’an-ı Kerim okuyucularının katıldığı Kermesin son günündeki  Kur’an Ziyafeti programı Müftülük Murakıbı hemşerimiz Ertuğrul Takak’ın okuduğu aşr-ı şerif ile başladı. İzmir Hacı Mustafa Gültekin Camii İmam Hatibi Hafız Ahmet Yüksel (Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Türkiye 1.si), Ayasofya Kebir Camii Müezzini Hafız Selman Kızmaz (Ezanı Güzel Okuma Türkiye 1.si). Çamlıca Camii İmam Hatibi Hafız Yunus Balcıoğlu (Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma 1.si) ve İstanbul Üsküdar Mihrimah Sultan Camii İmam Hatibi Hafız Bilal Yıldırım’ın (Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma 1.si) katılımları ile gerçekleşen program dörtlü sala, aşr-ı şerifler, kasideler ve ilahiler ile devam etti.

Simav Müftüsü Hasan Serçe’nin Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Müftülüğe bağlı Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin programları ve Cumhuriyet Meydanında da ekmek satışıyla sürdürülen 3 günlük kermes etkinliği ile katılımcılara ve destek veren ailelere teşekkür ederken Simav Belediye Başkanı Fatih Kalay ve personeline de teşekkür etti.

Belediye Başkanı Fatih Kalay da konuk din görevlilerine çeşitli Simav hatıraları hediye ederek, “Simav İlçe Müftülüğümüz tarafından İlçe Stadımızda düzenlenen “Kur’an Ziyafeti ve Kermes Şöleni” Programının hava şartlarına rağmen amacına ulaştığını düşünüyor, programın hazırlanmasında emeği geçen Simav İlçe Müftümüz Hasan Serçe ve personelini tebrik ediyor, gerçekleştirdikleri Kur’an ziyafetleriyle şehrimize ayrı bir değer katan konuk din görevlilerimizi de yürekten kutluyorum” dedi.