Menü Kapat

SİMAV’DAN GÜNEY KOREYE..

19 Kasım 2021’de Eynal Bölgesinde bulunan Simav Belediyesine ait jeotermal enerji ile ısıtılan serada ‘Meşe Palamudu Kurutma Maksatlı’ olarak kiraya verilen seranın sözleşme sahibi Güney Koreli Jaesoo Kim Belediye Başkanı Adil Biçer’i makamında ziyaret etti.

Güney Koreli Mi-Ju İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. isimli firma sahibi Jaesoo Kim yaptığı ziyarette Eynal’da kiraladıkları serada kuruttukları Meşe Palamutu hakkında başkan Biçer’e bilgi verdi. Simav’dan toplanan Meşe Palamudunu yöre insanlarından satın aldıktan sonra serada kurutup un haline getirdiklerini ve ardından da Güney Kore’ye ihraç ettiklerini anlatan yatırımcı-ihracatçı iş insanı ayrıca, Meşe Palamudu ununun insan sağlığı açısından çok faydalı olduğunu da dile getirdi.

Ziyaret ve Eynal’dan yapılan ihracatla ilgili olarak gazetemize konuşan başkan Biçer, “Üretim ve ihracatın şehrimiz ve ülkemiz açısından önemini biliyor, bu konuda tüm yatırımcıları destekliyoruz. Sayın Jaesoo Kim’e de ziyaretleri için teşekkür ederim.” dedi.