Menü Kapat

SİMAVLI İZCİLER, ŞEHİTLER DİYARINDA 5 GÜN KAMP YAPTI

Simav İlçe Müftülüğü Simav Diyanet İzcilik olarak Oduncuoğlu Camii İmam Hatibi ve Diyanet İzci Lideri Cuma Ali Tosun ve 15 izcisi Çanakkale Şehitliğini ziyaret edip 5 günlük 57. Alay Milli Bilinç Kampına katıldılar.

Türkiye İzcilik Federasyonunun düzenlemiş olduğu Türkiye geneli toplam 3.000 izci ile Çanakkale Eceabat Kocadere Köyü kırsalında 5 günlük Çanakkale 57. Alay Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına katılan izciler Simav’a geri döndü.

Kamp akşamları Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif, salavat ve dualarla programlar gerçekleştiren izciler dolu dolu bir kamp yaşadılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Şaban Kondi’nin de katıldığı kampta Genel Müdür Kondi, izcilerimizle programlara katılıp sohbet etti.

Gerçekleşen kampla ilgili olarak Diyanet İzci Lideri Cuma Ali Tosun, yaptığı açıklamada: “Milli Bilinç Kampımız dolu dolu geçti. Simav İlçemizden 15 Diyanet izcimizle katılım sağladığımız kampımızda izcilerimiz Çanakkale Şuurunu iliklerine kadar hissettiler. Kamp programına maddi manevi desteklerini esirgemeyen İlçe Müftümüz Hasan Serçe ve Müftülük personeline, Simav Belediye Başkanı Kübra Tekel Aktulun ve Belediye personeline, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeline teşekkür ederiz.” dedi.