Menü Kapat

TARİHİ CADDEDE İNCELEME

Simav’ın 18 mahallesi içinde tarihi açıdan en önemli değere sahip olan Tabakhane Mahallesindeki Abdullah Taşköprü Caddesindeki alt ve üst yapı çalışmalarını belediye Başkanı Adil Biçer yakından inceledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez ile birlikte altında tünel şeklinde kanalizasyon sistemi bulunan Abdullah Taşköprü Caddesindeki çalışmaları inceleyen ve ekiplerden bilgi alan başkan Biçer, cadde sakinleriyle de sohbet ederek en kısa zamanda çalışmaları bitirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Çalışmalarla ilgili olarak gazetemize de bilgi veren başkan Biçer, “Bilindiği gibi 3 ayrı etapta prestijli cadde çalışmalarımızı tamamladık. Bunun yanında Hisarardı mahallemizin önemli bir bölümünde jeotermal ısınmada ve içme suyu alanında şebekeden kaynaklanan sıkıntıları gidererek üst yapısını da düzenledik. Bu bölgede içme suyu hatlarını vanalarla donattık. Günümüzde ise jeotermal enerji kullanımı, içme suyu hatlarındaki şebeke sıkıntılarıyla yaklaşık 7-8 senedir abonelerimizi üzen Tevfik Fikret Caddesinin eski Hastane Parkından Azerbaycan Caddesi arasında jeotermal hatlarını ve ihtiyaç olan içme suyu şebekesini bölüm bölüm yeniliyoruz. Bu işleri tamamladığımızda taş döşemesini yaparak cadde sakinlerimizi sevindireceğiz” dedi.

Abdullah Taşköprü Caddesinin Çarşamba pazarına ve Yukarı Çarşı bölümüne en önemli alternatif yol olduğunu belirterek sözlerini sürdüren başkan Biçer, “Bu caddede kış gelmeden su ve jeotermal hatlarının gerekli görülen bölümlerini yenilerken kaldırım yapımına geçmeden üst yapısında da yeni taş döşemesi gerçekleştireceğiz. Bu arada Bayram Sokak olarak adlandırılan Bayram Aralığında da aynı çalışmayı belediyemiz Fen İşlerine bağlı ekiplerimizle tamamlayacağız” dedi.