Menü Kapat

TERMAL TURİZMİN GELİŞİMİ İÇİN YOLLARA DÜŞTÜLER

Yerel Seçimin ardından ilk şehir dışı ziyaretini gerçekleştiren Simav’ın MHP’li İlçe Başkanı Bayram Yılmaz,  MHP’li Belediye Başkanları Kübra Tekel Aktulun, Yüksel Ünal ve Fethi Özel başkent Ankara’da önemli ziyaretlerde bulundu.

MHP Simav İlçe Başkanı Bayram Yılmaz, gerçekleştirilen Ankara ziyaretlerinin ardından Simav’a dönüşte gazetemize özel açıklamalar yaptı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANINA TERMAL TURİZM İÇİN ZİYARET..

MHP’li Simav ve Çitgöl Belediye Başkanlarıyla birlikte Ankara’da ilk ziyaretin Hükümetin değişmeyen ve başarılı bakanlarından birisi olan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy’a olduğunu açıklayan başkan Yılmaz, “MHP Kütahya Milletvekilimiz değerli büyüğüm Ahmet Erbaş, Simav Belediye Başkanımız Kübra Tekel Aktulun ve Çitgöl Belde Belediye Başkanımız Yüksel Ünal ile birlikte, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy’a Simav ve Çitgöl’de özellikle termal turizmin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak olan projelerimizi anlatarak destek istedik. Sayın Bakanımıza sunduğumuz projelerle, şehrimizin kültürel ve turizm potansiyelini daha da geliştirecek adımlar atmayı hedeflediğimizi anlatma fırsatı yakaladık. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy’a yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

AKDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ÖZEL’DEN CANTİMUR ZİYARETİ..

Kültür ve Turizm Bakanlığına ziyaret sürecinde Akdağ Belediye Başkanı Fethi Özel’in de Maliye Bakanlığında hemşerimiz Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’a ziyarette bulunduğunu da hatırlatan başkan Yılmaz, “Fethi Özel başkanımız da Akdağ beldesi için bazı projelerini bakan yardımcımız Cantimur’a aktarma fırsatı buldu” şeklinde konuştu.

SİMAV’IN MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ ÖNCELİKLERİ VAR..

Simav’ın MHP Heyeti olarak ikinci önemli ziyaret noktasının TBMM olduğuna dikkat çeken başkan Yılmaz, ”Meclis’e geldiğimizde partimizin TBMM Başkan Vekili olarak görevini sürdüren Sayın Celal Adan’ı makamında ziyaret ettik. Bizleri kabul eden Sayın Adan, ilçe teşkilatımızın yerel yönetim planlarına ilişkin değerlendirmelerimize yakın ilgi gösterdi. Simav için her projede yanımızda olacağını anlatan Sayın Adan, ‘157 yıllık Simav Belediyesinde MHP’den bir kadın belediye başkanı seçilmesi sıradan bir başarı değildir. Onun için Sayın Başkan Kübra Tekel Aktulun’un tabi ki öncelikleri olacak’ şeklindeki ifadeleri bizleri hem sevindirdi, hem de umutlandırdı” dedi.

ERBAŞ’A ZİYARET, TEŞEKKÜR VE DAVET..

Başkent ziyaretinin son durağının Kütahya ve ilçelerine her türlü hizmeti sunmayı kendisine ilke edinmiş, günün 24 saati, haftanın 7 gününde bu ilkesini sürdüren MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş olduğunu ifade eden başkan Yılmaz, “Milletvekilimiz Erbaş’ı Meclis’deki odasında yaptığımız ziyarette sanki kendimizi evimizde hissettik. Açık yürekliliği, sorunlara ve ihtiyaçlara hızlı çözümler üreten ve uygulayan, insanlarımıza her zaman güler yüzüyle yaklaşan Erbaş’a seçim dönemindeki çabaları, bizlerle birlikte gecesini gündüzüne katması nedeniyle bir kez daha teşekkür ederek Simav için önemli bir geleneğin günü olan Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Şöleni etkinliğimizin başköşesinde kendisini görmek istediğimizi ifade ederek Ankara ziyaretimizi sonlandırdık” ifadesinde bulundu.