Menü Kapat

ERKAN SAĞLAM’A GÜVENOYU VERİLDİ

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi yapıldı. Tek aday olan Erkan Sağlam, kongreye katılan tüm üyelerin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi Bengisu Tesisleri’nde yapıldı. Kongreye Kütahya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ve basın mensupları katıldı. Kongrede ilk olarak Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yoklama ve divan kurulu seçimi gerçekleştirilirken, Divan başkanlığını Ahmet Arabacı, divan üyeliklerini ise Fatih Öztürk ve Mesut Ekici yaptı. Raporların okunmasının ardından oylamaya geçilirken, yönetim kurulu raporları ibra edildi.

 ‘GÜZEL ANLARA ŞAHİT OLDUK’

Kongrede yaptığı konuşmasında öncelikle yaşadığımız deprem sonrasında hayatını kaybeden vatandaşlara Allahtan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar dileyen Başkan Erkan Sağlam, “İnşallah birlik ve beraberlik için bu yaralarımızı saracağız” ifadelerini kullandı.  Başkan Erkan Sağlam, 2017 yılından buyana çok güzel anlara şahit olduklarını söyledi. Faaliyet raporunda çalışmaların anlatıldığını bunların dışında birçok çalışmanın da olduğunu söyleyen Sağlam “Son yaptığımız kongremizin ardından çalışma sürecimizin yaklaşık 1,5 yılı pandemi ile geçti. Bu dönemde de gerek ilçelerimizde üyelerimiz gerekse merkezdeki üyelerimizle iletişimimizi hiç koparmadan elimizden gelen çalışmaları yapmaya çalıştık. Çok şükür o günler geride kaldı. Çalışmalarımıza yeniden hız verdik” dedi.

MESLEK BÜYÜKLERİMİZİ ANACAĞIZ

Zafer Meydanı’ndaki dijital ekranının faaliyete geçtiğini hatırlatan Sağlam, merkez ve ilçelerde yayın yapan tüm gazetelerin Kütahyalılara sunulduğunu ifade etti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde hayata geçirilen serginin geri dönüşlerinin de kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Sağlam, “Bu kapsamda bundan sonraki sergilerimizde de hayatını kaybetmiş meslek büyüklerimizi anmak ve çalışmalar yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİRLİK BERABERLİK

İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ’

Resmi ilan alan gazetelerin internet yasasının da çıkması ile mağduriyetini önlemek adına çalışmalar yürüteceklerine değinen Sağlam, şu ifadeleri kullandı: “Bunları da sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönemde ilçelerimizle olan bağımızın güçlenmesi adına çalışmalarımızı daha da artırmak öncelikli hedefimiz. Gazete abonelerimizin artırılması, ilanlarımızla ilgili çalışmaların yapılması yine büyük önem taşımaktadır. Yeni dönemde birlik beraberlik içinde çalışmak dileğiyle, kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.”

BAŞKAN SAĞLAM

YENİDEN SEÇİLDİ

Daha sonra organ seçimlerine geçildi. Cemiyet yönetim kurulu ve ilgili organların okunmasının ardından oylama yapılırken, kongreye katılan tüm delegelerin oyunu alan Erkan Sağlam yeniden güvenoyu almış oldu. Üçüncü kez başkanlığa seçilen Erkan Sağlam, bir teşekkür konuşması yaptı. Tüm üyelere teşekkür eden Başkan Sağlam, yeni dönemde yeni çalışmaların yapılacağını vurguladı. Başkan Sağlam, “Kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını Yönetim Kurulumuzla birlikte en iyi şekilde yapacağız.  Birlik beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz” dedi. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulunda Erkan Sağlam, Mehmet Saka, Hasan Okçu, Fatma Çakır, Ercan Kolku, Serdar Yiğit ve Bünyamin Çapgulaş görev yapacak.