Menü Kapat

SİMAV’IN EN ETKİN STK’SI KIRVADİLİLER

SİMAV’IN EN ETKİN STK’SI KIRVADİLİLER

SİMAV BARAJI İÇİN İKTİDARDAN SÖZ ALDI

Simav’da faaliyet gösteren Simav Kırvadililer Sosyal, Kültürel, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olağan aylık istişare toplantısı AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay’ın katılımıyla Efir Köyünde gerçekleşti.

Efir Köyü Gençlik ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen yemekli toplantıya AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Simav Belediyesi Başkan Vekili Fatih Kalay, AK Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet Kulat ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kütahya İl Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Veli Arda, AK Parti Kütahya İl Başkan Yardımcısı Simav İlçe Koordinatörü Selim Tetik, Demirciköy Belediye Başkanı Cahit Onar, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Şimşek, Ali Osman Ergün ve İbrahim Karataş, Tarımsal Kalkınma Kooperatif  Başkanları, bölge muhtarları ve dernek üyeleri katıldı.

BAŞKAN KANIK 2 BARAJIN YAPILMASI SULU TARIM İÇİN GEREKLİ..

Dernek Başkanı Üzeyir Kanık, Öreyler ve Efir barajlarının Kırvadi bölgesi için önemine yeniden dikkat çekerek; “Bugünkü toplantımızın amacı yeni göreve gelen AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay’a yeni görevinin hayırlı olmasını dilemek ve bölgemizde yaşanan içme suyu ve sulama sularındaki sıkıntılarımızı paylaşmaktır. Bölgemizde yapılması planlanan 2 barajın yapılması bölgemizde yapılan sulama tarımının gelişmesine çok büyük oranda katkı sağlayacaktır. Kırvadi bölgemiz zengin tarım çeşitliliğine sahip, her türlü meyve ve sebzenin yetiştirildiği bir bölge konumundadır. Yeraltı kuyularından su çıkarmak için elektrik kullanılmakta ve bu da tarımla uğraşan çiftçimizin maliyetini artırmaktadır. Kırvadi bölgemizin bazı köylerinde de içme suyu sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Kırvadi Bölgemiz için Öreyler ve Efir barajının yapılması şarttır. Bölgemiz için gerekli olan bu iki barajın yapılması noktasında AK Parti İl Başkanımız Mustafa Önsay ve AK Parti Simav İlçe Başkanımız Ahmet Kulat’tan desteklerini bekliyoruz” dedi.

BAŞKAN KULAT; “AYRIM YAPMADAN HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”..

AK Parti İktidarı döneminde Kırvadi bölgesine büyük yatırımlar yapıldığını ve yapılmaya da devam ettiğini belirten AK Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet Kulat; “Bizler 2002’den bu yana iktidarda olan siyasi parti AK Parti’nin temsilcileriyiz. Bu zamana kadar geçen 20 yıllık süre içinde Türkiye’de çok büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleşmiştir. Bu anlamda AK Parti olarak iktidara geldiğimiz bu süre içinde Kırvadi bölgemize de büyük hizmetlerimiz oldu. Kırvadi bölgemizin hemen hemen tamamına yakın köylerini sıcak asfaltla buluşturarak halkımızın hizmetine sunduk. Mutlaka eksik kalan köy yollarımız var onları da en kısa süre içinde yapmaya gayret göstereceğiz. Kırvadi bölgemizde bulunan birçok köyümüzün alt yapı işini bitirdik. Ekonomik sıkıntıların yaşandığı, pandeminin ve savaşların olduğu bu dönemde Gümüşsu köyümüzün 4 milyon 800 bin TL’ye mal olan alt yapı işine de başladık ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapısı yapılmayan köylerimizin de en kısa sürede alt yapı sorunları çözülecektir. Bizler AK Parti olarak ayrım yapmadan bütün köylerimize hizmet yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” dedi.

SİMAV BARAJI 810 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

AK Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet Kulat, Kırvadi Derneğinin Efir Köyünde yaptığı toplantı da Simav Barajı ile ilgili müjdeyi verdi. Kulat yaptığı açıklamada; “Bu toplantıya gelmeden önce DSİ Şube Müdürümüz İbrahim beyle bir görüşmemiz oldu. 810 Milyon TL’lik tahmini ihale bedeli olan Simav Barajı, 2022 yılı yatırım programına teklif edildi. İleriki yıllarda çok stratejik bir konuma sahip olacak olan Simav Barajı, büyük sulama barajları kapsamına alınarak, barajımızın tahmini ihale başlama süreci 2023, devreye alınma süreci ise 2026 olarak planlandı. Toplam depolama alanı 42,75 hm3, sulama alanı ise 4 bin 107 hektar olacak olan Simav Barajı’nın yaklaşık 25 Milyon TL kamulaştırma maliyeti olacak. Kırvadi bölgemize çok büyük katkı sağlayacak olan Simav Barajımızın tarım ve hayvancılıkta daha iyi noktalara gelmesi için takipçisi olacağız” dedi.

İL BAŞKANI ÖNSAY; “OY PARTİSİ DEĞİL, DAVA PARTİSİYİZ”..

Her kesimden her insana ayrım yapmadan hizmet etmeye devam edeceklerini söyleyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay; “Bizleri bu toplantıya davet eden Kırvadi Derneği Başkanımız Üzeyir Kanık’a ve dernek üyelerine, Muhtarlarımıza, Belde Belediye Başkanlarımıza ve bu organizasyonda bizlere ev sahipliği yapan Efir Köyü Muhtarı Salim Koç’a, Efir Köyü gençlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. AK Parti iktidarı Cumhuriyet tarihinin 5’te 1’lik kısmında en uzun süre iktidar olan bir siyasi partidir. Kütahya ve İlçelerimize, köylerimize hizmet etmek derdi olan bir partinin temsilcileriyiz. Kırvadi Derneğimizin kurulmuş olması, böyle birlik ve beraberlik içinde iş yapıyor olmanız, dertlerinizi ve çarelerini birlikte değerlendiriyor olmanız bizler için çok değerlidir. AK Parti olarak hizmetlerimizi seçimlerde oy almak için yapmıyoruz, milletimize oy vermeleri karşılığında bir vaatte bulunmadık bulunmuyoruz. AK Parti olarak biz oy partisi değil, dava partisiyiz. Devletimizin kaynaklarından ve imkanlarından yararlanarak, ayrım yapmadan her kesimden her insana hizmet etmeye devam ediyoruz. Kütahya ilimizin 546 köyü var, her köyümüze hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. İnsanlara hizmet oy için yapılmaz, insanlara yapılan hizmet Hakk’a hizmettir anlayışı ile köylerimizden ve vatandaşlarımızdan gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz. Kırvadi bölgesindeki tüm köylerimizin sorunlarını çözmekle AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay olarak mükellefim, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kırvadi bölgemizin muhtarlarına, belde belediye başkanlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza kapımız her zaman açıktır. Birlik ve beraberlik içinde çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur” dedi.

Kırvadi Derneğinin geleneksel olarak her ay farklı köyde yaptıkları toplantıya ev sahipliği yapan Efir Köyü gençlerinin, kendi imkanlarıyla yaptıkları Efir Köyü Gençlik ve Kültür Merkezinde bulunan kütüphaneyi gezen AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, kütüphane için Efir Köyü gençlerine kitap hediye etme sözü verdi. Efir Köyü Gençleri kütüphanelerine kitap hediye edecek olan İl Başkanı Mustafa Önsay’a teşekkür ederek, köyün içerinde uygun bir alana halı saha talebinde bulundular. Başkan Önsay, gençlerin isteklerini değerlendireceğini söyledi.

Her ay düzenli olarak yapılan toplantıda son olarak  bazı güncel sorunlar görüşülerek bilgilendirmede bulunuldu. İstişare toplantısı katılımcıların karşılıklı görüş ve önerilerini paylaşmasının ardından sona erdi.