Menü Kapat

YAYIN NEDENİMİZ, KAYNAĞIMIZ, SORUMLU OLDUĞUMUZ ÇOK DEĞERLİ SİMAV HALKINA:

GAZETENİZ SİMAV’IN SESİ OLARAK YAYIN HAYATIMIZI BİR DİZİ SIKINTI, OLUMSUZLUK VE VURDUM DUYMAZLIKLARA RAĞMEN SÜRDÜRÜRKEN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ YEREL SEÇİMDE BAZI ACI GERÇEKLERLE KARŞI KARŞIYA KALDIĞIMIZI BİLMENİZİ İSTİYORUZ.
SİMAV’IN AYAKTA DURAN VE DURMAYA ÇABALAYAN SON GAZETESİ OLARAK BİLİNİZ Kİ; GAZETEMİZ HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN, HİÇBİR KURUM VE KURULUŞUN TEKELİNDE DEĞİLDİR!
GAZETEMİZ; HALKIMIZIN SESİ, KULAĞI HATTA DİLİ OLMAK İÇİN 27 EKİM 1961’DEN BU YANA YÜRÜDÜĞÜ YOLDA YOLCULUĞUNU SÜRDÜRMEKTE, BASIN KURALLARI, 195 SAYILI BASIN KANUNU, YAZILI OLMAYAN İLKELERİ, VE TEK DAYANAĞI OLAN ANAYASA’YA BAĞLILIĞI İLE GÖREVİNİ SÜRDÜRÜRKEN, GAZETE YAYININI SÜRDÜRMEK, GAZETECİLİK MESLE-ĞİNİ İCRA ETMEK, AKAN IRMAĞIN YA BİR TARAFINDA YA DA ÖBÜR TARAFINDAN OLMAKLA MÜMKÜN HALE GELMEKTEDİR.

BU ACI GERÇEĞE DİKKAT ÇEKEREK SİMAV’IN SESİ GAZETESİ OLARAK BİLİNMESİNİ İSTERİZ Kİ, GAZETEMİZ; HİÇ BİR ZAMAN NE SİYASİ İKTİDARIN, NE SİYASİ MUHALEFETİN NE DE GÜÇLÜ KURULUŞLARIN YANINDA OLMADIĞI GİBİ KARŞISINDA DA OLMAMIŞTIR.
ÖRNEĞİN; SİMAV’IN SESİ GAZETESİNDE ÖZELLİKLE ŞU YEREL SEÇİM SÜRECİNDE HİÇ BİR SİYASİ PARTİNİN, KURUM VE KURULUŞUN: YENİ YIL TEBRİĞİ, KANDİL MESAJLARI, RAMAZAN KUTLAMALARI, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ, TIP BAYRAMI, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ GİBİ TÜRKİYE VE TÜRK HALKI İÇİN ÖNEMLİ OLAN GÜNLERLE İLGİLİ HİÇ BİR KUTLAMA MESAJI GÖREMEDİNİZ VE OKUYAMADINIZ.
BU DURUM GAZETEMİZİN NE DENLİ TARAFSIZ OLDUĞU KADAR GAZETEMİZİN GERÇEK SAHİBİ SİMAV HALKININ: YETKİLİLERİN, SEÇİLEN VE SEÇİLECEKLERİN GÖZÜNDE BİR ÖNEMİ, DEĞERİ OLMADIĞININ GÖSTERGESİDİR.
GİDEBİLDİĞİMİZ, SÜRDÜREBİLDİĞİMİZ VE VARABİLDİĞİMİZ KADAR MESLEĞİMİZİ SÜRDÜRMEYE, BUNU DA SADECE SİMAV HALKI ADINA GERÇEKLEŞTİRMEYE KARARLIYIZ.
SİMAV HALKINA SAYGIYLA DUYURULUR.

MEHMET ADİL TURGUT (SİMAV’IN SESİ GAZETESİ SAHİBİ)
MUSTAFA ARIGÜMÜŞ (SİMAVIN SESİ GAZETESİ EDİTÖRÜ